Daň z nemovitosti

Jak je to s novou daní z nemovitostí?

Letos se změnilo několik důležitých věcí:

  1. konec daňového osvobození vlastníků novostaveb
  2. zvýšení sazeb daně u pozemků a staveb na dvojnásobek. Úplný přehled změn najdete na webu Ministerstva financí.
  3. obce mohou sazbu daně upravit pomocí násobení dvou koeficientů podle  velikosti obce a ještě zavést místní koeficient.

 

Nově musí platit daň z nemovitosti i vlastníci novostaveb. Ten kdo si koupil nový byt či dům, nebo je vlastními silami postavil, musí přiznat daň z nemovitosti. Je třeba vyplnit formulář, který najdete na finančním úřadě, nebo ho můžete vyplnit on-line. Formulář najdete na webu finančního úřadu. Termín pro podání daně je stanoven na 1.února 2010.

Přiznání podávají ti, kteří provedli nějakou změnu v oblasti vlastnictví nemovitosti a to, že buď koupili nebo zdědili nemovitost, nebo kolaudovali. Pokud jste prodali, měli byste to finančnímu úřadu nahlásit rovněž.

Pokud jste již tak učinili v minulosti, stačí když si počkáte na složenku, která vám přijde během jarních měsíců.

 


 

Kam dál:

Můžete zkusit hledat nemovitosti v přehledné nabídce na reality.name Pokud preferujete byty pak běžte na: Prodej a pronájem bytů,nebo můžete zkusit geograficky specializované nabídky Prodej bytů Plzeň, a varianty byty k pronájmu na Plzeň bytu pronájem, zajímavé nabídky jsou rovněž na jižní Moravě a prodej bytů Brno nebo levné nabídky k pronájmu na pronájem bytu Brno, celková nabídka z brna a Brno-venkov pak je na Reality Brno a plzeňské nemovitosti a byty jsou na Reality Plzeň, pokud hledáte místo na stavbu pak Pozemky na prodej jsou zde pro vás. Zasíťované i nezasíťované. Podle vašeho gusta. A pokud se vám nechce stavět pak nabízíme Prodej domů nejen rodinné, ale i např. sruby, či montované. Inzerovat Prodej nemovitostí v Čechách můžete zde a pokud chcete inzerovat na Slovensku tak můžete tady Predaj nehnuteľností.
Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodej-chaty-chalupy.cz


Hledej chalupy a chaty v okrese: